0%

Медіа-події 2016 року на Вінниччині: народження, відродження і судові позови

Posted By: admin On:


Як свідчить моніторинг Інституту масової інформації, цього року у Вінницькій області не було гучних подій, пов’язаних із утиском журналістів. Псевдомінування телеканалів, непорозуміння прес-служб та чиновників із журналістами – майже всі медійні негаразди у регіоні. І попри непросту економічну ситуацію, на Вінниччині цього року відкрилися нові ЗМІ, запрацював єдиний приватний телеканал.

Сто тисяч за статтю

Вінницька газета «33 канал», заступник головного редактора якої є депутатом Вінницької обласної ради від партії «Батьківщина», розмістила матеріал за підписом Андрія Власенка про те, як частина депутатів облради не підтримала звернення до Президента щодо припинення політичних репресій. При цьому автор матеріалу констатував створення «ширки» в облраді, до якої увійшли представники місцевої Радикальної партії Ляшка (РПЛ). Цікаво, що після шуму навколо публікації, із сайту «33 каналу» той матеріал прибрали, понад те, досі не вдається встановити особу самого автора, Андрія Власенка.

Голова фракції РПЛ у облраді Сергій Кривешко спочатку зібрав прес-конференцію, де оголосив про наміри судитися із газетою «33 канал» (його звинувачували у підвозі «тітушок» на Антимайдан під час Революції Гідності), а потім подав позов проти газети із вимогою компенсації 100 тисяч гривень шкоди.

Читачі газети влаштовували неодноразово мітинги в підтримку видання, але останнє слово – за судом. Варто нагадати, що газета вже не вперше отримує судові позови за свої матеріали. Колишній одіозний нардеп Калетнік вже позивався проти видання і не безуспішно.

Нова інформаційна «Вежа»

Влітку 2016 року у Вінниці створили новий електронний інформаційний ресурс, сайт «Вежа». Головним редактором сайту став броварчанин Андрій Качор.

«Вежа» одразу привернула до себе увагу якісними фотографіями та відео. Хоча, з огляду на відсутність реклами на порталі, як нативної, так і банерної, можна зробити висновок, що допоки видання є суто дотаційним.

У перші місяці роботи видання отримало погрози від вінницьких активістів – за рекламу концерту Гліба Самойлова їх обіцяли підпалити. Але головному редактору Андрію Качору не звикати до погроз – його били у Броварах у 2011штовхали у 2016.

Перезавантаження «Вінниччини»

Телеканал «Вінниччина», єдиний на теренах області, який знаходився у приватній власності, після Революції Гідності довго не працював. Основною причиною блокування роботи телеканалу активістами Майдану була його належність до медіа-групи сина лідера КПУ Симоненка.

Після тривалих перемовин, навесні 2016 року вінницький екс-нардеп Продивус викупив телеканал у Симоненка. Розпочати одразу роботу телеканалу не вдавалося через низку юридично невирішених питань – палиці в колеса ставили представники колишнього керівництва телеканалу, які дістались у спадок Симоненкам від Григорія Калетника. Крім того, тодішній голова Вінницької облради, «батьківщинівець» Сергій Свитко усіляко чинив перепони із орендою приміщення під телеканал.

Проте «вінничанам» вдалося продертися крізь юридичні нетрі – і сьогодні канал успішно функціонує і транслюється у кабельних мережах Вінниці, у цифровому форматі та в інтернеті.

Скандальна прес-конференція Уляни Супрун

Попри те, що до Вінниці часто приїжджають перші особи держави, закордонні гості, але №1 за скандальністю у Вінниці стала прес-конференція в.о. Міністра охорони здоров’я Уляни Супрун. Навіть розгін запланованого збору прибічників міністра-втікача Олександра Клименка не був настільки галасливим.

Прес-служба Супрун у Вінниці спочатку наробила помилок у роботі із журналістами, через що не всі представники ЗМІ змогли поспілкуватися із чиновницею.

Після прес-конференції сайт «Інформаційна Вінниччина» поширив інформацію про заяву Супрун, де міністр начебто хоче припинити виділення державних коштів онкохворим. Ця публікація наробила чимало шуму серед українських ЗМІ, але навіть спроби її спростування викликали нові суперечки.

Текст: Антон Булгаков, регіональний представник ІМІ у Вінницькій області

Ілюстрація: "Вежа".

Матеріал підготовлено в рамках проекту «Мережа медіа-спостерігачів», який виконує ІМІ за підтримки Посольства США


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Play Cover Track Title
Track Authors