0%

Катерина Демко на NGOradio


Напередодні Всеукраїнського тижня права, проведення якого передбачено з 8 по 13 грудня 2017 року поговорили з головною спеціалісткою відділу правопросвітництва та взаємодії з суб'єктами надання БППД Катериною Демко.

«В Україні щороку проводиться Всеукраїнський тиждень права, адже саме 10 грудня в світі відзначається день прав людини на честь проголошення загальної декларації прав людини. Тобто саме 10 грудня 1948 року Генеральна Асамблея ООН прийняла загальну декларацію прав людини, яка є основою міжнародних стандартів у сфері прав людини, цей день знаменує не тільки прийняття загальної декларації прав людини, але є особливим етапом у розвитку та поширенні прав людини. Вперше Всеукраїнський тиждень права було проведено у 2008 році. Ініціатором такого проекту стала Координаційна рада молодих юристів України при Міністерстві юстиції України. Тоді ж ініціативу підтримав Президент України, видавши указ «Про Всеукраїнський тиждень права», – розповідає гостя ефіру.

Пані Катерина нагадала, що незабаром розпочнеться конкурс коміксів для молоді «Права людини очима молоді», який буде приурочений до Міжнародного дня права, предметом цього конкурсу є моделювання однієї ситуації у формі коміксу про порушення прав людини та механізми захисту у форматі «Що робити, якщо..». Завдання – зобразити механізм вирішення цієї проблеми. До участі в такому конкурсі запрошуються учні та учениці 9-11 класів загальноосвітніх шкіл, ліцеїв та гімназій, а також студенти коледжів Вінницького району, тобто не тільки міста Вінниці. Вимоги – конкурс має бути змодельований українською мовою, обсяг – не більше 5 аркушів формату А4. Комікс можна намалювати як від руки, так й зобразити у графічному редакторі. До конкурсної роботи додається супровідний лист з персональними даними автора або авторки. Конкурс розпочинається 1 грудня, дата закінчення – 10 грудня, оголошення результатів – 15 грудня. Роботи надсилати до Вінницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги або конвертом – вул. Порика, 29, м. Вінниця, 21021, Україна, або, якщо робота виконана у графічному редакторі відправляти на електрону адресу – vinnytsya1.vinnytsya@legalaid.vn.ua  

ПОШИРИТИ
Play Cover Track Title
Track Authors