0%

Ми з вами повинні пам’ятати ці трагічні сторінки нашої історії для того, щоб вони ніколи не повторювалися в нашому житті


Голодомор 1932-1933 років – страшна трагедія українського народу, яка забрала мільйони людських життів. З цим складним питанням допомагає розібратися гостя нашого ефіру – Марія Бистра, кандидатка історичних наук, доцентка кафедри історії України Донецького національного університету імені Василя Стуса.

«У сучасних дослідників вже немає жодних сумніві з приводу того, що це був штучний голод, справжній голодомор», – зазначає Марія.

За словами дослідників, які безпосередньо займаються цією тематикою, голод в Україні відрізнявся тим, що тільки за перші сім місяців в Україні загинуло близько 3 мільйонів людей, це дійсно страшні показники. Загалом кількість загиблих варюється від 3,9 до 7 мільйонів. Остаточну цифру назвати важко, але в цьому питанні важливішим є не точна кількість загиблих, а причини, його наслідки, і мабуть, уроки  які український народ повинен винести з цієї страшної трагедії.

Найбільшою мірою постраждала саме Україна, окрім України другою територією за кількістю загиблих є Кубань, де мешкав значний відсоток українців. Враховуючи те, що на 1930 роки Україна була  мононаціональною країною, то цілком зрозуміло що вони постраждали. «Це було б цинічно казати, що гинули тільки українці», – пояснює гостя ефіру.

ПОШИРИТИ
Play Cover Track Title
Track Authors