0%

«Ми є заручниками системи, яка здебільшого працює в застарілих схемах», – Наталія Журбенко


Наталія Журбенко, журналістка, керівниця ГО «Фундація журналістів із інвалідністю та порушеннями опорно-рухового апарату «СПІНОЗА» у студії NGOradio розповіла, з якими професійними хворобами стикаються журналісти, про соціальний захист та пропозиції щодо активізації розслідування злочинів вчинених стосовно працівників засобів масової інформації.
«Незважаючи на те, що постанова прийнята, але вона не відповідає сучасним реаліям. Зараз журналіст не завжди прив’язаний до редакції. Він може бути фрілансером, блогером, залучений на підрядні роботи. Законотворець не врахував сучасні реалії. Захищеним соціально може бути журналіст, який працює за контрактом в комерційній установі або журналіст ЗМІ державної або комунальної форми власності», – каже Наталія Журбенко. Вихід з даної ситуації вона вбачає у впровадженні страхових гарантій. 
На думку Наталії Журбенко задля активізації розслідування злочинів проти журналістів, потрібно змінити взагалі саму систему розслідування будь-яких злочинів: «Слід, насправді, прагнути змінити саму систему розслідування цих злочинів, не лише журналісти потерпають від злочинів. На жаль, ми є заручниками системи, яка навіть після Революції Гідності здебільшого працює в застарілих схемах і цей механізм дуже повільно рухається вперед. Якщо ми насправді прагнемо змін, то давайте будемо відвертими, не будемо давати хабарі, збирати кошти на якийсь сиротинець, тому що він має фінансуватися з державного бюджету належним чином. Давайте будемо чесними разом з собою. Але якщо ми граємо за правилами цієї системи та заплющуємо очі на ці банальні речі, то не треба журналістам картати на те, що від злочину до покарання не працює цей ланцюжок».

З січня по липень 2017 року, за даними Генеральної прокуратури України, зареєстровано загалом 149 кримінальних проваджень щодо злочинів, вчинених стосовно працівників засобів масової інформації. З них 14 кримінальних проваджень (з урахуванням кримінальних проваджень щодо правопорушень минулих років) були передані до суду.
 

ПОШИРИТИ
Play Cover Track Title
Track Authors