0%

«Фактично прокурор й надалі залишається основною особою у кримінальному провадженні», – Артем Кірюшин


Генеральна прокуратура України з 20 листопада втрачає функцію слідства, але Державне бюро розслідувань ще не створене. Про перспективи та проблеми ДБР в ефірі NGOradio розповідає юрист Артем Кірюшин.

Генеральна прокуратура України втратила право починати розслідування. Відповідна норма прописана у п. 1 Прикінцевих положень Кримінального процесуального кодексу. «Кожен правоохоронний орган жадає отримати функцію досудового розслідування, тому ще це дуже дуже сильний важіль, певний інститут тиску на конкуруючи сили, як  політичні, так й захисту бізнес інтересів», – зауважує гість ефіру.

«Великої проблеми у тому, що ГПУ втратила функції досудового слідства немає, адже стаття 36 Кримінально-процесуального кодексу України передбачує: прокурор, здійснюючи нагляд за додержанням законів під час проведення досудового розслідування у формі процесуального керівництва досудовим розслідуванням, уповноважений: починати досудове розслідування за наявності підстав, передбачених цим Кодексом. Окрім цього за особистою потребою прокурор може проводити слідчі та процесуальні дії в рамках кримінального провадження. Фактично прокурор й надалі залишається основною особою у кримінальному провадженні», – розповідає Артем Кірюшин.

ПОШИРИТИ
Play Cover Track Title
Track Authors