0%

Що таке дебатний рух та чому він стає все більш популярним в Україні?


Дебати – міжнародна студентська інтелектуальна гра, що протягом багатьох років об'єднує студентство усього світу. Кожного року в різних країнах світу проводяться сотні міжнародних турнірів. Про дебатний рух у Вінниці та Україні розповідає співорганізатор Вінницької дебатної школи Олег Ходаков.

В Україні досить стрімко розвивається дебатний рух. Серед лідерів такі міста, як Київ, Харків, Дніпро та Донецьк.

«Вінниця – регіон, який розвивається, ми не займаємо лідерських позицій, але плануємо в майбутньому розвиватись. Сьогодні це не є нашої стратегією, сьогодні наша стратегія полягає в іншому – мотивація учасників, щоб учасники регулярно відвідували дебатні засідання, а вже потім працювати на покращення методики та рівня знань», – зазначає гість ефіру.

Дебатна діяльність дуже обширна, в першу чергу, вона орієнтована на студентство, клуби створюються на базі певних університетів та факультетів, але також є формат для школярів. Поза увагою не залишаються люди старшого віку, які бажають навчитися якісно публічно виступати, це першочергова мета для них.

«Перед молоддю стоїть багато викликів, які вони мають подолати, ці виклики дарує нам сучасний світ  який дуже стрімко розвивається і дуже швидко треба під нього адаптуватись. Формальна освіта, яка існує наразі є не дуже гнучкою, вона дуже повільно адаптується до зовнішніх змін, а дебати навчають тебе завжди готуватися до цих змін», – розповідає Олег Ходаков.

На питання як можна долучитися до дебатної діяльності Олег відповідає: «Нас можна знайти у філіалі бібліотеці Тімірязєва, за адресою Соборна, 70, кожного вівторка у нас проходить засідання, яке відбувається о 16:30, також ви можете знайти нас на сайті setup.org.ua».

 

 

ПОШИРИТИ
Play Cover Track Title
Track Authors