0%

Як житиме «Росія» у Вінниці


Чим ближче до 2022-го року, тим частіше у Вінниці говорять про долю будівлі колишнього кінотеатру «Росія». Саме за 5 років, кажуть, споруда знову повернеться у комунальну власність і чиновники ламатимуть голови над тим, що з нею робити.  
Перевести дискусії у публічну площину спробували 30 серпня, в останній день проекту мистецької резиденції «Над Богом», що реалізується в самій будівлі.
Спілкувалися учасники бесіди, а це – громадські активісти, фахівці у сфері архітектури та мистецтва, просторового розвитку, концертної діяльності та організації масових заходів, у напівтемряві – просто перед величезним широкоформатним кіноекраном.
Вміщує зала колишнього кінотеатру 1200 людей, тому не дивно, що її запущеність викликає як незадоволення серед вінничан, так і породжує масу пропозицій щодо подальшого використання будівлі в центрі міста, – вважає керівник Інституту розвитку міст Аліна Дяченко. 

Керівник агенції просторового розвитку Олександр Коротких вважає, що зала чи не найкраще у Вінниці підійшла б для організації концертів. 

Підтримують в цьому організатори концертів та виконавці. 

Музикант Богдан Совик каже, що готовий навіть сам прибирати після концертів, якщо йому недорого дозволять тут донести свою творчість до 1200 людей.

Леонід Марущак, куратор мистецького проекту «Над Богом», вважає, що головне, аби колишній кінотеатр став «публічним простором» у всіх розуміннях.

На історичних аспектах долі кінотеатру «Росія» та простору біля нього наголошує історик Олександр Федоришен

Співорендарем частини приміщення колишнього кінотеатру нині є вінницький шоумен Олександр Шемет.

Головна проблема приміщення, за його словами, дірявий дах. 

Тому Олександр Шемет – за громадське й культурне використання будівлі. А цього року він подав ідею на «Бюджет громадських ініціатив», аби за кошти міського бюджету перекрити хоча б частину даху, зробити нормальні водостоки, каналізацію та поміняти труби.
 

Фото: vinnitsaok.com.ua

ПОШИРИТИ
Play Cover Track Title
Track Authors