0%

Як пройшов процес утворення виборчих округів на Вінниччині та яким чином кандидати заохочують своїх потенційних виборців


Про те як минув процес утворення виборчих округів та яким чином кандидати заохочують своїх потенційних виборців розповідає Галина Сегеда, представниця Громадянської мережі ОПОРА у Вінницькій області.

«Порушень спостерігачами громадянської мережі ОПОРА щодо формування округів та подачі документів кандидатами у депутати та сільських голів виявлено не було. Також вчасно були сформовані територіальні виборчі комісії. Але були деякі порушення у формуванні дільничних виборчих комісій. Так, наприклад у Гніванській територіальній виборчій комісій не було завчасно списків для подання та формування дільничних виборчих комісій, адже Тиврівська районна виборча комісія не передала до Гніванської ТВК списки членів ДВК, тому 11 дільничних виборчих комісій, які були потім сформовані, вчасно не провели свої засідання», – зазначає гостя ефіру.

На питання про типові форми та способи політичної агітації, які використовують кандидати під час цієї виборчої кампанії пані Галина відповідає: «Суттєвих правопорушень не було зафіксовано. Спостерігається найбільша агітація у формі зустрічі кандидатів з мешканцями громади, зазвичай це кандидати на посади сільського, селищного або міського голови. З порушень, які ми зафіксували – це агітація, яка розповсюджена  у місцях не призначених для агітації, зокрема, наприклад агітаційні матеріали розміщені на електроопорах, магазинах, навіть на прилавках магазинах. Також було зафіксовано, що ми трактуємо як непрямий підкуп виборців, коли у навчальних закладах представниця політичної партії, яка балотується на пост міського голови, дарувала школам і садочкам ноутбуки».

Нагадуємо, що 27 жовтня о 12:00 у місті Вінниці за адресою: вул. Владислава Городецького, 7 відбудеться прес-конференція Громадянської мережі ОПОРА щодо проміжних результатів спостереження за першими місцевими виборами в об’єднаних територіальних громадах Вінницької області напередодні дня голосування. Під час заходу представники ОПОРИ розкажуть про завершення агітаційної кампанії у громадах, підготовку до дня голосування, роботу дільничних виборчих комісій та найбільш поширені порушення.

ПОШИРИТИ
Play Cover Track Title
Track Authors