0%

Олександр Зінченко – Польсько-українська дискусійна платформа


Популярний український історик і журналіст Олександр Зінченко про свою книжку «Година папуги» і історичну правду під час зустрічі в рамках чергового засідання польсько-української платформи – спільного проекту Генерального консульства Республіки Польща у Вінниці та Громадської організації «Подільська агенція регіонального розвитку».

Назва книги можна пояснити з окресленням, котре використовували в’язні табору в Старобєльську: так як дресирується папуга на ярмарку, котра випадково витягає записки з пророцтвами, так само НКВС витягало окремих людей з групи та висилало в невідомість. Тому, час, коли це відбувалось, назвали «часом папуги». Це перша українська книжка, яка докладно розповідає про українські сторінки Катині – державної таємниці СРСР №1, на прикладі зустрічі та вірної любові Зофії та Зиґмунта Бартницьких.

Автор книги, історик за освітою, заступник Голови Українського інститут національної пам’яті,  учасник Стипендіальної програми ім. Лейна Кірклянда, Олександр Зінченко не тільки розповів про те, як збирав матеріал до книги, але й про особисті досвід та переживання, пов’язані з важкими моментами української та польської історії. Цю книжку повинні прочитати не лише ті, хто дотепер розповідає, що Сталін був “ефективним менеджером”, але й ті, хто каже, що треба менше говорити про історію, а лише дивитись у майбутнє…

ПОШИРИТИ
Play Cover Track Title
Track Authors